Posty: 710

Skąd: Koźminek

PostWysłany: Pią 21:12, 10 Lis 2006    Temat postu:

za onet.pl
Legia Warszawa pokonała na Łazienkowskiej Odrę Wodzisław 2:0 (1:0) w meczu 14. kolejki Orange Ekstraklasy. Po tym zwycięstwie zespół mistrzów Polski awansował na pierwszą pozycję w tabeli.
Świetne spotkanie rozegrał Miroslav Radovic, który zaliczył asystę prze bramce Dawida Janczyka (11 min.), a następnie sam strzelił bramkę w 88 minucie meczu ustalając wynik na 2:0.

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 2:0 (1:0)
Bramki: Dawid Janczyk (11 min.), Miroslav Radovic (88 min.)
Żółte kartki: Herbert Dick, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković - Marcin Dymkowski, Adam Gmitrzuk, Marcin Chmiest
Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)
Widzów 10 000.

Rafał

Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 585

PostWysłany: Sob 5:55, 11 Lis 2006    Temat postu:

Piękny mecz w Poznaniu na remisW najciekawszym piątkowym meczu 14. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na własnym stadionie z Arką Gdynia 1:1. "Mecz przyjaźni", jak określane jest spotkanie tych drużyn, stał na bardzo wysokim poziomie.

Nie brakowało dobrych sytuacji, szybkich akcji, ostrej walki oraz głośnego dopingu na stadionie przy ul. Bułgarskiej. W pierwszej połowie meczu lepszy był Lech, który zdobył gola i był aktywniejszy we wszystkich formacjach. To doprowadziło gospodarzy do kilku dobrych sytuacji strzeleckich, z których udało się wykorzystać jedną. W 41 minucie gola strzelił Jakub Wilk.

Jednak już druga odsłona rozgrywana była pod dyktando gości, którzy udowodnili, że nie są już tym samym zespołem co rok temu. Teraz podopieczni Wojciecha Stawowego dają znak innym zespołom, że są groźni i potrafią wygrywać. Dużo sytuacji podbramkowych, ładne techniczne akcje w stulu "południowców" i zimna krew sprawiły, że Arka zdołała wyrównać. W 70 minucie Grzegorz Niciński uradował kibiców Arki.

Końcówka meczu to był prawdziwy "festiwal nieskuteczności". Zawodnicy obu drużyn w dogodnych sytuacjach nie trafiali do bramki rywali, zaś bramkarze przez ostatni kwadrans mieli więcej roboty, niż przez cały mecz. Ostatecznie bardzo dobre spotkanie w Poznaniu zakończyło się podziałem punktów.

Powiedzieli po meczu:

Wojciech Stawowy (trener Arki) - Myślę, że kibice obejrzeli dobre spotkanie. Pierwsza połowa to szachy z obu stron. Dla nas te szachy skończyły się utratą bramki, która moim zdaniem padła ze spalonego. Po przerwie był to już bardzo dobry mecz, akcje cios za cios. Cieszę się bardzo, że zespół pokazał charakter. Jestem zadowolony z wyniku remisowego wywalczonego na bardzo trudnym terenie. Dotrzymywaliśmy kroku rywalom, pokazaliśmy dobrą, agresywną piłkę. Na pewno zasłużyliśmy na ten jeden punkt.
Franciszek Smuda (trener Lecha) - Jeżeli takich sytuacji nie wykorzystuje się, jakie miał Zakrzewski, to nie można wygrać meczu. Niestety on potrzebuje kilku takich okazji, by w końcu strzelić bramkę. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Trzeba być zadowolonym chociaż z tego remisu. Co do gry obronnej to mamy trzy miesiące czasu, żeby ją poprawić albo wymienić.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Wilk (41), 1:1 Grzegorz Niciński (70).

Żółta kartka: Arka Gdynia: Bartosz Ława.

Sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz). Widzów 11 000.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Marcin Drzymont (80. Dawid Kucharski), Grzegorz Wojtkowiak (84. Artur Marciniak) - Marcin Zając (75. Przemysław Pitry), Rafał Murawski, Henry Quinteros , Jakub Wilk - Piotr Reiss, Zbigniew Zakrzewski.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Łukasz Kowalski, Krzysztof Sobieraj, Grzegorz Jakosz, Tomasz Sokołowski II - Tomasz Mazurkiewicz (54. Damian Nawrocik), Bartosz Ława, Olgierd Moskalewicz, Radosław Wróblewski, Janusz Dziedzic - Grzegorz Pilch (67. Grzegorz Niciński).

Admin

Posty: 710

PostWysłany: Sob 9:37, 11 Lis 2006    Temat postu:

Legia wygrała 2 : 0 ale z kim Odrą Wodzisław.

Korona Kielce -:- (-Smile ŁKS Łódź
Wisła Kraków -:- (-Smile GKS Bełchatów (mecz o mistrza jesieni)

PostWysłany: Wto 19:46, 14 Lis 2006    Temat postu:

Czołowy strzelec Orange Estraklasy (9 bramek lider) Marcin Chmiest w 80% jest już w Arce Gdynia

Rafał

Posty: 585

PostWysłany: Śro 5:55, 22 Lis 2006    Temat postu:

PE: wysoka wygrana Lecha, niespodzianka w KielcachRuszyły rozgrywki o piłkarski Puchar Ekstraklasy. Cztery wtorkowe mecze wygrały drużyny przyjezdne, a gospodarze zdobyli w nich zaledwie jednego gola.

Największą niespodziankę sprawił Widzew Łódź, który po golach Piotra Grzelczaka i Saszy Bogunovicia w końcówce spotkania wygrał z Kielcach z Kolporterem Koroną 2:1. Gola dla gospodarzy uzyskał Grzegorz Bonin.

O wygranej Groclinu Grodzisk Wlkp. w Gdyni z Arką zdecydowało trafienie Tomasza Zahorskiego w doliczonym czasie gry.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy - w fazie grupowej zmierzy się 16 zespołów, z których 8 (po dwa z każdej z czterech grup) awansuje do fazy pucharowej. Finał Pucharu Ekstraklasy zaplanowano na 12 czerwca 2007 roku. Zdobywca trofeum otrzyma 300 tysięcy złotych, a pula nagród wynosi ok. 1 mln złotych.