PostWysłany: Sob 7:22, 28 Paź 2006    Temat postu:

Posty: 710

PostWysłany: Sob 19:24, 28 Paź 2006    Temat postu:

Dzisejsze wyniki:
Wisła Płock - BOT GKS Bełchatów 0:4 (0:3)
Bramki: Radosław Matusiak (26 min, 35 min.), Mariusz Ujek (42 min.), Tomasz Wróbel (65 min.)
Czerwona kartka: Robert Gubiec (Wisła, 24 min.)
_________________________________________________
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:3 (0:1)
Bramki: Kamil Grosicki (80 min.) - Michał Stasiak (6 min.), Maciej Iwański (51 min.), Michał Chałbiński (60 min.)
Żółte kartki: Tavares Mineiro, Łukasz Trałka, Anderson Pedro (Pogoń).
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 4 000.

Pogoń Szczecin: Radosław Majdan - Tavares Mineiro, Julcimar, Anderson Silva, Łukasz Trałka - Piotr Celeban, Anderson Pedro, Batata II (61. Danilo de Oliviera), Elton (46. Kamil Grosicki) - Edi Andradina, Amaral (20. Michał Łabędzki).
Zagłębie Lubin: Michal Vaclavik - Grzegorz Bartczak, Manuel Arboleda, Michał Stasiak, Filipe - Wojciech Łobodziński (78. Łukasz Mierzejewski), Andrzej Szczypkowski, Dariusz Jackiewicz, Maciej Iwański (75. Mateusz Bartczak), Łukasz Piszczek (73. Dawid Banaczek) - Michał Chałbiński.
____________________________________________
Górnik Łęczna - Odra Wodzisław 2:0 (0:0)
Bramka - Veljko Nikitovic (76 min.), Piotr Bronowicki (83 min.)
Żółte kartki: Artur Andruszczak, Veljko Nikitović, Wałerij Sokołenko, Dariusz Jarecki, Aleksandar Bajevski - Adam Gmitrzuk, Jacek Kowalczyk, Mariusz Muszalik, Marcin Radzewicz, Marcin Chmiest.
Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom). Widzów 2 500.

Górnik Łęczna: Piotr Leciejewski - Przemysław Kulig, Bartosz Jurkowski, Toni Golem, Wałerij Sokołenko - Artur Andruszczak, Grzegorz Wędzyński (55. Piotr Bronowicki), Veljko Nikitović, Dariusz Jarecki (71. Kamil Stachyra) - Borce Manevski (63. Grzegorz Szymanek), Aleksandar Bajevski.
Odra Wodzisław: Krzysztof Pilarz - Piotr Szymiczek (75. Dariusz Zjawiński), Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk, Adam Gmitrzuk - Mariusz Muszalik, Marcin Smoliński (85. Stanisław Wróbel), Marcin Malinowski, Marcin Radzewicz - Jan Woś, Marcin Chmiest.

Admin

Posty: 710

PostWysłany: Sob 19:29, 28 Paź 2006    Temat postu:

DERBY stulecia

Wisła Kraków - Cracovia 3:0 (3:0)
Bramki: Cleber - dwie (1 min., 41 min. - karny), Paweł Brożek (28 min.)
Zółte kartki: Marcin Baszczyński, Nikola Mijailovic, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk - Paweł Szwajdych, Krzysztof Radwański
Czerwona kartka - Nikola Mijailovic (83 min.)
Sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz)

Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Cleber, Dariusz Dudka, Nikola Mijailovic - Jakub Błaszczykowski Mauro Cantoro (60 min. - Piotr Brożek), Norbert Varga, Marek Zieńczuk - Paweł Brożek (81 min. - Michael Thwaite), Jean Paulista (60 min. - Stanko Svitlica)

Cracovia: Marcin Cabaj - Krzysztof Radwański, Łukasz Skrzyński, Piotr Wacek - Paweł Szwajdych, Jacek Wiśniewski, Paweł Nowak, Piotr Giza (68 min. - Michał Karwan), Dariusz Pawlusiński (86 min. - Joao Paulo) - Marcin Bojarski, Tomasz Moskała.

Kartki:
17' Dick [ż]
42' Wasilewski [ż]

1. połowa
45'+1 Koniec pierwszej czę¶ci spotkania.
45' Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy meczu.
44' Trwa przerwa w grze. Na murawie leży opatrywany Bronowicki.
42' Wasilewski ukarany żółt± kartk± po faulu na Bronowickim.
40' Vuković faulem przerywa akcję Vukovicia przy linii bocznej boiska.
37' GroĽna sytuacja pod bramk± Lecha wyja¶niona przez Wasilewskiego, który wybija piłkę za linię końcow± boiska.
34' Z lewego skrzydła do¶rodkowywał Wilk, do podania nie zdołał doj¶ć Zakrzewski.
33' Po raz kolejny na minimalnym spalonym znalazł się Dawid Janczyk.
31' Szala w brutalny sposób sfaulował Zakrzewskiego, który leży kontuzjowany na murawie. Konieczna jest interwencja medyczna.
30' Quinteros oddaje z odległo¶ci ok. 25 metrów mocny, ale niecelny strzał nad bramk± Muchy.
29' Z rzutu wolnego z lewego skrzydła do¶rodkowuje Roger, piłkę wybijaj± za linię końcow± lechici.
28' Faul Zaj±ca na Rigerze przy linii bocznej boiska.
26' Lewym skrzydłem atakował Grzegorz Wojtkowiak, który wywalczył rzut rożny dla Lecha.
25' Na pozycji spalonej Dawid Janczyk.
24' Wrzutka Rogera w pole karne jest zbyt mocna. Piłkę przejmuje Krzysztof Kotorowski.
22' Trwa przerwa w grze. W starciu z legionist± ucierpiał Drzymont.
20' Dobre podanie Bronowickiego do Szałachowskiego, którego strzał został zablokowany przez Wojtkowiaka.
17' Żółta kartka dla Dicka po faulu na Zakrzewskim w ¶rodku pola.
15' Dawid Janczyk wywalczył rzut rożny dla warszawian.
15' Zaj±c podaje tuż przed pole karne do Quinterosa, który pogubił się z piłk±.
12' Marcin Zaj±c skutecznie powstrzymał szarżujacego na lewym skrzydle Grzegorza Bronowickiego.
11' Na spalonym Sebastian Szałachowski.
10' Z prawej strony boiska do¶rodkowywał Wasilewski, piłka trafiła do Wilka, który nie zdołał oddać strzału w polu karnym.
9' Po do¶rodkowaniu Rogera piłkę z r±k wypuszcza Kotorowski. Rzut rożny dla Legii.
8' Po do¶rodkowaniu Reissa z rzutu wolnego z prawego skrzydła do piłki doskoczył w polu karnym Zakrzewski, który oddał głow± silny strzał, posyłaj±c piłkę nad poprzeczk± bramki Legii.
6' Prostopadłe podanie Surmy do Vukovicia, który nie doszedł do piłki. Od bramki grę zacznie Lech.
4' Wrzutka Surmy w pole karne, piłkę pi±stkuje Kotorowski, po chwili wybijaj± j± obrońcy "Kolejorza".
3' Dobre krzyżowe podanie Radovicia do Rogera, który zbyt mocno do¶rodkowywał w pole karne.
2' Faul Wasilewskiego w ¶rodku pola. Od rzutu wolnego grę wznowi Legia.
1' Indywidualna akcja Janczyka, który strzelił w długi róg. Napastnik Legii nieznacznie chybił.
1' Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Słupika z Tarnowa. Spotkanie rozpoczynaj± piłkarze Lecha Poznań

PostWysłany: Nie 5:51, 05 Lis 2006    Temat postu:

Wielki mecz w BełchatowieMecz BOT GKS z Kolporterem Koroną miał być hitem 13. kolejki Orange Ekstraklasy. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie, rzeczywiście nie żałowali wydanych pieniędzy. Zespoły z czołówki tabeli stworzyły bardzo dobre widowisko.

Obie drużyny postawiły na ofensywna grę, co zaowocowało dużą liczbą sytuacji, zarówno pod polem karnym Bełchatowa, jak i Kielc. Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. W 8. minucie Ujek padł w polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Kilka minut później ten sam zawodnik pięknie uderzył z woleja, a Mielcarz wybronił strzał napastnika gospodarzy.

Goście w pierwszej części spotkania najlepszą sytuację stworzyli w 32. minucie. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Kaczmarka, piłka uderzyła w poprzeczkę. Dobitka Robaka także trafiła w poprzeczkę i Koronie nie udało się objąć prowadzenia.

Do przerwy remis 0:0, ale kibice BOT GKS i Korony liczyli na bramki w drugiej połowie.

Fani gospodarzy nie musieli długo czekać po przerwie na gola, bo już w 48. minucie bramkę strzelił Pietrasiak. Podopieczni Lenczyka wykonywali rzut rożny. Do piłki podszedł Garguła, który dośrodkował na pole karne, a piłkę, strzałę głową, skierował pod poprzeczkę środkowy obrońca BOT - Pietrasiak. Piłkarze z Kielc nie załamali się tym faktem i już siedem minut później cieszyli się z wyrównania. Jak się jednak okazało, ich radość była przedwczesna, bo arbiter uznał, że strzelec bramki znajdował się na spalonym.

Kielczanie osiągnęli przewagę, która dała gościom wyrównanie. Świetne podanie Djokovica wykorzystał Robak i pokonał w 66. minucie Sapelę. Remis jednak nie satysfakcjonował w sobotę żadnej z drużyn, dlatego kibice nadal oglądali ciekawy mecz. Na 10 minut przed końcem po ładnej akcji Ujek - Matusiak, ten drugi pokonał świetnie spisującego się w kieleckiej bramce Mielcarza. Nie minęły trzy minuty, a kibice gospodarzy cieszyli się ponownie. Tym razem w roli głównej znów wystąpił Ujek, który wpisał się na listę strzelców. Wydawało się, że Korona nie podniesie się z kolan. Tymczasem po dośrodkowaniu Bednarka, głową piłkę do siatki skierował wprowadzony kilka minut wcześniej - Bagnicki. Emocjonujący mecz w Bełchatowie zakończył się zwycięstwem BOT GKS 3:2.

BOT GKS Bełchatów - Kolporter Korona Kielce 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Pietrasiak (4Cool, 1:1 Marcin Robak (66), 2:1 Radosław Matusiak (79), 3:1 Mariusz Ujek (82), 3:2 Piotr Bagnicki (84).

Żółte kartki: BOT GKS Bełchatów: Mariusz Ujek, Edward Cecot. Kolporter Korona: Hernani.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów: 3 000.

BOT GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Edward Cecot, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (72. Piotr Klepczarek I), Paweł Strąk, Tomasz Jarzębowski (68. Marcin Kowalczyk), Łukasz Garguła - Radosław Matusiak (92. Rafał Grodzicki), Mariusz Ujek.
Kolporter Korona: Maciej Mielcarz - Paweł Sasin, Hernani, Veselin Djoković, Robert Bednarek (87. Tomasz Brzyski) - Grzegorz Bonin (79. Piotr Bagnicki), Hermes , Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek - Marcin Robak, Maciej Kowalczyk.

Admin

Posty: 710

PostWysłany: Nie 12:29, 05 Lis 2006    Temat postu:

Świetnie GIEKSA tak trzymać !!! Odra Wodzisław wygrała 3 :0 z Widzewem Łódź
a bohaterem spotkania był lider w klasyfikacji króla strzelców czyli MARCIN CHMIEST

2 : 2
31' Sobolewski (sam)
39' Lazarevski
75' Kryszałowicz
90' Brożek Paweł
Kartki:
68' Lacic [ż]
77' Przyrowski [ż]
52' Kryszałowicz [ż]
57' Dudka [ż]

2. połowa
90'+3 Koniec meczu.
90'+2 GOOOOOOOL!!!! Paweł Brożek oddaje pewny strzał z rzutu wolnego, piłka szczę¶liwie przechodzi przez mur, a Wisła wyrównuje!
90'+1 Sędzia dyktuje rzut wolny dla Wisły zodległo¶ci 20 metrów po faulu Lacicia na Pawle Brożku!
90' Ostatnia zmiana w meczu: Piotr Rocki zastępuje Adriana Sikorę w składzie Groclinu.
89' Krzyżowe podanie ¦wierczewskiego do Sikory, którego strzał z problemami broni Dolha.
88' Zmiana w Groclinie: Kumbev zastępuje Sokołowskiego.
87' Dwa rzuty rożne z lewej strony wykonuj± wi¶lacy. Po do¶rodkowaniu Błaszczykowskiego piłkę wybijaj± wi¶lacy.
85' Kolejna kapitalna parada Emiliana Dolhy. Tym razem bramkarz Wisły wygrał pojedynek sam na sam z Zahorskim, broni±c strzał napastnika Groclinu!
85' Fantastyczna intewrencja Dolhy, który broni strzał głow± Sikory z najbliższej odległo¶ci.
84' Długie podanie Piotra Brozka do brata Pawła, który zgrywał piłkę głow± w polu karnym Groclinu. Nie zdołał jednak jej opanować.
83' Po podaniu ¦wierczewskiego na bramkę Wisły strzelał Zahorski. Uderzał jednak niecelnie.
82' Zmiana w zespole Groclinu: schodzi Mynar, w jego miejscu pojawia się Jodłowiec.
81' Faul Paulisty na ¦wierczewski w ¶rodku pola.
80' Po interwencji Baszczyńskiego sędzia dyktuje rzut rożny dla Groclinu.
79' Błaszczykowski zbyt mocno do¶rodkowuje z prawego skrzydła.
78' Rzut wolny z odległo¶ci 20 metrów od bramki Groclinu wykonuje Zieńczuk, trafia jednak wprost w mur.
77' Przyrowski ukarany żółt± kartk± za dyskusje z arbitrem.
75' GOOOOOOOL!!!! Kuriozalna sytuacja w polu karnym Groclinu! Z piłk± przy nodze po¶lizgn±ł się Tupalski, futbolówka trafiła pod nogi Kryszałowicza, któremu pozostało posłać piłkę do pustej bramki! Groclin - Wisła 2:1!
73' Z lewego skrzydła do¶rodkowuje w pole karne Lato, do podania dobiega Sikora, który w sytuacji sam na sam z Dolh± strzela nad poprzeczk± bramki Wisły.
72' Sędzia udziela ostrej reprymendy Thwaite'owi po faulu na Zahorskim.
71' Paulista po raz kolejny w niesygnalizowany sposób strzela z pierwszej piłki obok słupka.
70' Zmiana w zespole Wisły: Thwaite zastępuje Clebera.
68' Lacic fauluje Paulistę, za co ukarany zostaje żółt± kartk±.
67' W ci±głym ataku zawodnicy Groclinu! Najpierw Lato z rzutu wolnego trafia w słupek, chwilę póĽniej dobitkę Zahorskiego broni Dolha.
66' Piotr Piechniak nie zdołał zamkn±ć ¶wietnego do¶rodkowania z lewego skrzydła precyzyjnym strzałem na pust± bramkę! Dużo szczę¶cia miała teraz Wisła!
64' Nieudana wrzutka Lazarevskiego. Od bramki grę wznowi Dolha.
63' Zdecydowane wej¶cie Dudki na nogi Zahorskiego. Sędzia dyktuje rzut wolny dla Grolcinu 34 metry od bramki Dolhy.
62' ¦wietne podanie Błaszczykowskiego do Paulisty, który oddaje strzał z odległo¶ci 20 metrów. Dobrze broni Przyrowski.
61' Adrian Sikora na spalonym.
60' Z lewego skrzydła w pełnym biegu do¶rodkowywał Piotr Brożek, jednak piłka trafiła wprost pod nogi grodziskich obrońców.
58' Po zgraniu piłki przez Kryszałowicza na pozycję sam na sam z Przyrowskim wybiegł Paweł Brożek. Bramkarz Groclinu wyszedł z opresji obronn± ręk±.
57' Zahorski faulowany przez Dudkę. Wi¶lak ukarany żółt± kartk±.
56' Niecelny strzał Kryszałowicza sprzed pola karnego Grolcinu.
55' Lato podaje do Zahorskiego, który w trakcie akcji ofensywnej sfaulował Clebera. Sędzia przerywa grę.
54' Adrian Sikora przegrywa pojedynek biegowy z Emilianem Dolh±.
54' Z lewej strony do¶rodkowuje Paulista, piłkę przejmuj± obrońcy Groclinu.
53' Silny strzał Pawła Brożka z 25 metrów zablokowany przez Tupalskiego.
52' W starciu z Kryszałowiczem ucierpiał Sokołowski. Napastnik Wisły ukarany żółt± kartk±.
50' Baszczyński skutecznie powstrzymany przez Piechniaka na prawym skrzydle boiska.
48' Trwa przerwa w grze, opatrywany jest Mynar, którego w twarz trafiła piłka.
47' ¦wietna akcja wi¶laków - z lewej strony do¶rodkowywał Paweł Kryszałowicz, do piłki dochodził Błaszczykowski, który po¶lizgn±ł się w polu karnym.
47' Groclin rusza z akcj± ofensywn±, jednak uderzenie z dystansu Sokołowskiego było niecelne.
46' Piłkarze Groclinu rozpoczynaj± grę w drugiej połowie meczu.
46' Podwójna zmiana w Wi¶le: Kryszałowicz i Piotr Brożek wchodz± na boisko w miejsce Cantoro i Stolarczyka.
Jak dot±d w grze wi¶laków widoczne s± trudy meczu z AS Nancy w fazie grupowej Pucharu UEFA. Za chwilę pocz±tek drugiej czę¶ci spotkania.

1. połowa
45' Koniec pierwszej połowy meczu.
45' GroĽnie atukuje Wisła. Kilkakrotne próby do¶rodkowań, jednak brakuje zakończenia akcji.
43' Efektownie próbował strzelić Błaszczykowski z dwunastu metrów, juderzył jednak bardzo niecelnie.
42' Brożek strzela w kierunku bramki. Rykoszet - rzut rożny.
39' GOOOOOOL!!!! Do¶rodkowanie Laty w pole karne, do piłki dopada na 14. metrze Lazarevski. Po jego strzale piłka odbija się od Brożka i wpada do bramki Wisły.
38' Rzut wolny dla Groclinu. Strzela Lato. Dolha wypuszcza piłkę z r±k. Dobija Mynar, ale bramkarz Wisły wybija piłkę.
37' Sokołowski faulowany w odległo¶ci 30 metrów od bramki. Wolny dla Groclinu.
35' Do¶rodkowanie Zieńczuka do Brożka, który oddaje głow± niecelny strzał na bramkę Groclinu.
33' Rzut rożny dla Wisły.
31' GOOOOOOL!!!!! Z rzutu wolnego piłkę wrzuca w pole karne Lato, a Sobolewski pakuje piłkę do własnej bramki... Gospodarze obejmuj± prowadzenie!
29' Cantoro podaje do Zieńczuka, który oddaje mocny strzał. Przyrowski wybija piłkę na rzut rożny. Mogło być 1:0 dla Wisły!
28' Mynar do¶rodkowuje, jednak w polu karnym nie było napastników Groclinu. Dolha bez problemu łapie piłkę.
28' Po do¶rodkowaniu Piechniaka niewiele brakowało, żeby Cleber efektownie trafił do własnej bramki. Rzut rożny.
27' Lato strzela, ofiarnie rzuca się Cleber przecinaj±c lot piłki.
26' Widać, że przez silny wiatr każde dokręcane do¶rodkowanie jest bardzo groĽne.
26' Koleny rzut rożny dla Groclinu. Rozegrany krótko. Do¶rodkowywuje Lazarevski i znakomicie piłkę wybija Dolha. Kolejny rzut rożny.
25' Długie podanie Sokołowskiego do Piechniaka, pomocnik Groclinu zdołał opanować piłkę, ale Stolarczyk z łatwo¶ci± wybij± j± na aut.
24' Lazarevski z rzutu rożnego, kolejny raz mocno podkręcana piłka w kierunku bramki Dolhy, minimalnie przechodzi obok słupka.
23' Na 30 metrze Stolarczyk próbował wybić piłkę w pole, ale trafił Sobolowskiego i piłka wyszła na.. rzut rożny. Kuriozalna sytuacja.
22' Po błędzie Paulisty kolejna groĽna sytuacja Groclinu. Sytuację wyja¶nia najskuteczniejszy w defensywie Cleber.
21' Piechniak do¶rodkowuje piłkę, która trafia Clebera i wychodzi na rzut rożny.
20' Paulista zagrał do Brożka, jednak podanie przeci±ł Lacic a piłka trafiła pod nogi Błaszczykowskiego, który kolejny raz strzela wysoko nad bramk±.
17' Adrian Sikora na spalonym.
16' Ładna wrzutka, piłka dochodz±ca na drugi słupek, gdyby Piechniak był szybszy mogło być 1:0 dla gospodarzy.
15' Próba zagrania przez Sikorę piłki w pole karne - Dudka wybija piłkę na rzut rożny.
13' Gra przenosi się na ¶rodek boiska. Dużo walki i nieustępliwo¶ci z obu stron.
12' Piechniak strzela z 16 metrów w ¶rodek bramki, Dolha wybija piłkę przed siebie. Po dobitce Sokołowskiego piłka przechodzi obok słupka.
11' Po wybiciu piłki przez Przyrowskiego, Zahorski przedłużył głow± do Sikory, który w doskonałej sytuacji nie trafia w piłkę.
9' Ze stałego fragmentu gry strzela Piotr ¦wierczewski. Piłka odbija się od obrońców Wisły - rzut rożny.
8' Dudka fauluje Sokołowskiego. Sędzia odgwizduje rzut wolny dla Groclinu.
7' Paulista ¶wietnie podaje do Błaszczykowskiego, który w sytuacji sam na sam z Przyrowskim strzela wysoko nad bramk± Groclinu.
6' Nieudany strzał głow± Piechniaka - piłkę wyłapuje Dolha.
5' Kolejna akcja Groclinu. Do¶rodkowanie Piechniaka pewnie przerywa Cleber.
4' Po do¶rodkowaniu Zieńczuka bez problemu piłkę łapie bramkarz z Grodziska Wlkp.
3' Błaszczykowski faulowany. Sędzia dyktuje rzut wolny w odległo¶ci 31 metrów od bramki Przyrowskiego.
2' Po składnej akcji Groclinu strzał Laty zablokowany przez Clebera.
1' Rzut rożny dla Groclinu.
1' Pierwszy gwizdek sędziego Borskiego. Rozpoczynaj± piłkarze krakowskiej Wisły.
Brazylijski obrońca Wisły Cleber otrzymuje statuetkę C+ dla najlepszego piłkarza paĽdziernika.
W dzisiejszym meczu po raz pierwszy w sezonie w barwach Wisły wyst±pi Maciej Stolarczyk. Jest to dla niego jubileuszowy 300. występ w ekstraklasie.